Kryzys wyzwala ruch płyt tektonicznych. Jednym grunt zapada się pod stopami, innych proces górotwórczy wynosi na wyżyny. Bez względu na czas i miejsce, pytania klientów mają podobną treść i źródło – zwykle chodzi o zwiększenie sprzedaży, wydajność, optymalizację procesów w biznesie i bezpieczeństwo. W obecnej sytuacji treść tych pytań zyskuje jednak nowy wyraz.

To pierwsza część pytań klientów i odpowiedzi specjalistów Autentiki i WellCommerce. Będziemy rozwijać ten wątek sukcesywnie, by pokazać, że wybór platformy e-commerce to strategiczna decyzja, która powinna uwzględniać nie tylko koszt wdrożenia “tu i teraz”, ale przede wszystkim jakość wykonania platformy, zakres funkcji, gwarancję i poziom wiedzy zespołu, z którym wiążemy się na wiele kolejnych lat. 

Na początek multi-store i integracja z Comarch Optima. Zapraszamy.

* * *

Działamy w wielu krajach, w oparciu o lokalne magazyny i koszty operacyjne. Potrzebujemy zmieniać ceny produktów w zależności od państwa, a nie języka użytkownika. Jak to osiągnąć?

Zakładając, że dostęp do systemu będzie uzależniony od kraju, w którym działa administrator, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wbudowanego w systemie WellCommerce trybu multi-store

Pozwala on właścicielowi systemu zdefiniować dowolną liczbę sklepów (każdy sklep pod inną domeną internetową) i dla każdego z nich określić inne formy wysyłki, formy płatności i pozostałe kluczowe elementy konfiguracji. Jest to możliwe, gdyż system WellCommerce nawet przy jednym sklepie działa w trybie multi-store. To podstawowy i najważniejszy moduł oprogramowania.

Zarządzanie cenami produktów w zależności od kraju jest możliwe do wykonania z wykorzystaniem modułu magazynów – możemy określić dowolną liczbę magazynów i niezależne ceny dla każdego z nich.

Korzystając z tej opcji, po stronie produktów wystarczy wskazać, w jakich magazynach występują. Jednocześnie dany magazyn zostaje podpięty pod konkretny sklep, dzięki czemu stosowane w nim ceny i stany magazynowe brane są z jego ustawień.

Zobacz przykład: https://nimb.ws/8OtAfS

Taki wariant działania jest obecnie stosowany w sklepach katherine.pl oraz vezzi.pl – są to dwa sklepy w trybie multi-store, przy czym mimo częściowo wspólnego asortymentu, polityka cenowa kształtowana jest w nich niezależnie.

* * *

Co w sytuacji, gdy mój sklep działa w wielu krajach i potrzebuję, by administrator przykładowo w Austrii, widział tylko produkty i zamówienia z Austrii. Dotyczy to również stanów magazynowych i obrotów.

Jeżeli wykorzystamy tryb multi-store oraz założymy, że jeden kraj ma przypisany jeden sklep, to wszelkie informacje w panelu będą filtrowane po aktywnym sklepie, a administrator będzie mógł przełączać się dowolnie pomiędzy sklepami, do których ma dostęp. 

W ramach funkcji multi-store najważniejsze elementy systemu mają oznaczenie, w którym sklepie występują. Dotyczy to przede wszystkim modułu produktów, kategorii, form wysyłki i płatności, zamówień, klientów, raportów, kuponów, stron standardowych. W trybie multi-store w panelu administracyjnym widoczne są tylko dane przeznaczone dla danego sklepu.

* * *

Jeśli chodzi o system magazynowy, to korzystamy z modułu Handel w Comarch ERP Optima. W planach mamy wykonane API, ale może dysponujecie Państwo potrzebnym rozwiązaniem?

Mamy autorską integrację systemu WellCommerce z systemem Comarch ERP Optima, działającą z powodzeniem w sklepach charakteryzujących się szerokim asortymentem i wysokimi obrotami. Obejmuje ona synchronizację kartotek towarowych, przekazywanie zamówień do Optima (PA, FA) oraz zwrotną synchronizację do sklepu dla utworzonych dokumentów.

* * *

Czy istnieje możliwość niezależnego wykorzystania Państwa obustronnej integracji WellCommerce i Comarch ERP Optima w naszym systemie zarządzania zamówieniami? Tutaj odbywa się obsługa zamówień złożonych za pośrednictwem różnych kanałów sprzedaży online i offline.

Tak, jest to możliwe do wykonania na dwa sposoby:

1) poprzez podłączenie integratora bezpośrednio do systemu zarządzania zamówieniami. Integrator to nasze autorskie rozwiązanie i możemy w nim wprowadzać dowolne zmiany, ale również wykorzystać go do integracji innych systemów.

2) poprzez zintegrowanie systemu zarządzania zamówieniami z WellCommerce za pośrednictwem API. Oprogramowanie posiada pełną obsługę naszego integratora, więc wszystkie zamówienia przekazane do sklepu trafią również do Comarch ERP Optima.

* * *

Czy w wypadku skorzystania z pierwszego wariantu, udostępniacie dokumentację lub przykłady żądania i odpowiedzi, do których OMS należałoby dostosować?

Oczywiście, udostępniamy wszelkie potrzebne informacje i zapewniamy wsparcie dla osób zajmujących się taką integracją. W przypadku integracji z Comarch ERP Optima wykorzystywane są w praktyce tylko dwa end-pointy:

1) dla pobrania listy zamówień. 

Zadaniem systemu obsługi zamówień będzie zapisanie informacji, że dane zamówienie zostało już zsynchronizowane (wysyłamy takie informacje na drugi end-point po dodaniu zamówienia w Comarch ERP Optima) i zwracanie tylko listy zamówień do przetworzenia. 

Ze względów wydajnościowych po stronie Comarch ERP Optima nie jest możliwa synchronizacja więcej niż 100 zamówień w cyklach co 5 minut.

Jesteśmy w stanie wymuszać tworzenie dokumentów w Comarch ERP Optima w różnych seriach numeracji.

2) dla aktualizacji zamówień.

Synchronizator po przetworzeniu zamówień w Comarch ERP Optima odsyła do sklepu/systemu obsługi zamówień tablicę wieloelementową zawierającą w sobie tylko:

  • number – numer zamówienia 
  • documentNumber – numer dokumentu w Optima

Na tej podstawie dane zamówienie oznaczane jest jako zsynchronizowane, aby nie było już na liście do pobrania. Możliwe jest również dodanie przy nim numeru dokumentu powiązanego w Comarch ERP Optima.

—————————————————————-

WellCommerce to platforma e-commerce dla wymagających klientów, oczekujących od systemu szczególnej wydajności, elastyczności i możliwości integracyjnych. Platforma posiada w standardzie wiele funkcji przydatnych do prowadzenia dynamicznej, zakrojonej na szeroką skalę sprzedaży online.

WellCommerce należy do Grupy Autentika.

Więcej na www.wellcommerce.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *